ברית מילה רגועה

מותר לאישה למוּל?

על פי היהדות, מצוות המילה מותרת גם לנשים. המוהלת הראשונה הייתה ציפורה, אשת משה רבינו.

"וַתִּקַּח צִפֹּרָה צֹר וַתִּכְרֹת אֶת עָרְלַת בְּנָהּ וַתַּגַּע לְרַגְלָיו וַתֹּאמֶר כִּי חֲתַן דָּמִים אַתָּה לִי: וַיִּרֶף מִמֶּנּוּ אָז אָמְרָה חֲתַן דָּמִים לַמּוּלֹת"
שמות פרק ד פסוק כ"ה

על סמך פסוק זה ניתנת הסמכה לנשים, בכל העולם וגם פה בארץ, לבצע את טקס ברית המילה.

אחרי הברית

ריפוי הפצע הינו מהיר אצל תינוקות.  בימים שאחרי הברית מומלץ להחליף טיטול או להסתכל באזור הטיטול כל 3-4 שעות.  בעת החלפת טיטול על מנת להפחית הידבקות הפצע לטיטול יש לטפטף שמן תינוקות (חדש שנרכש לכבוד התינוק) בכל החתלה.

ניתן לעשות אמבטיה באופן חופשי החל מהיום לאחר הברית (לאחר הסרת חבישה בביקורת).  מומלץ להוסיף שמן אמבט (דוגמת בלנאום, אמול).

כאבים יפחתו תוך זמן קצר – תוך יום-יומיים בדרך כלל האזור של הפצע כבר מכוסה בשכבת רקמה עדינה וכבר אינו מפריע לתינוק.  לגבי הריפוי הסופי, הוא אורך כשלושה שבועות, אך התינוק ככלל אינו חש כאב מעבר ליום-יומיים שאחרי הברית.  בזמן הקצר שאחרי הברית, הנקה והחזקה על הידיים לרוב מספקות ומרגיעות את התינוק.  אם נחוץ, אפשר להוסיף אקמולי לפי הצורך כל ארבע שעות ולפי משקל.

מראה הפין לאחר הברית יהיה מעט שונה מהמראה שאנו רגילים לראות.  ישנה נפיחות מסוימת, צבע העטרה הינו ורדרד או אדמדם, מפני שלא היה חשוף עד לברית.  כעבור שלושה שבועות הוא מקבל את המראה שאנו רגילים לראות.

There are no icons to display.