ברית מילה רגועה

מותר לאישה למוּל?

על פי היהדות, מצוות המילה מותרת גם לנשים. המוהלת הראשונה הייתה ציפורה, אשת משה רבינו.

"וַתִּקַּח צִפֹּרָה צֹר וַתִּכְרֹת אֶת עָרְלַת בְּנָהּ וַתַּגַּע לְרַגְלָיו וַתֹּאמֶר כִּי חֲתַן דָּמִים אַתָּה לִי: וַיִּרֶף מִמֶּנּוּ אָז אָמְרָה חֲתַן דָּמִים לַמּוּלֹת"
שמות פרק ד פסוק כ"ה

על סמך פסוק זה ניתנת הסמכה לנשים, בכל העולם וגם פה בארץ, לבצע את טקס ברית המילה.

כמה פרטים אודותיי

for the site 219x300 כמה פרטים אודותיי

ד"ר מיכל לב, מוהלת, מנתחת, מומחית באורולוגיה

אני רופאה אורולוגית בכירה, העובדת בקופת חולים לאומית, בוגרת המרכז הרפואי תל השומר. בנוסף אני חברה בהסתדרות הרופאים וכן באיגוד האורולוגי. במסגרת עבודתי כאורולוגית ביצעתי מספר רב של ניתוחי מילה. כמו כן, אני הרופאה הראשונה בארץ המוסמכת לבצע טקס ברית מילה הלכתי ע"י זרם היהדות המתקדמת.
- קישור לתעודת מוהלת

אני דוברת עברית, אנגלית וצרפתית ברמת שפת אם.

החיבור שלי לטקס המילה:

אני זוכרת את עצמי כאם טרייה לבן בכור, עוד לפני שהייתי מוהלת. חשוב היה לי, כאם יהודיה, לשמור על הטקס המסורתי מצד אחד, ומאידך, היה חשוב לי שברית המילה תבוצע ע"י דמות רפואית מקצועית. רציתי לראות שהתינוק שלי בידיים טובות, עדינות, ומקצועיות. יחד עם זאת, הייתי זקוקה ליחס אישי ולהבנת סערת הרגשות שלי, כיולדת טרייה. כאישה, אשר חוותה את כל הרגשות האלה על בשרה, אני חשה מכוונת יותר לצרכים האישיים והרגשיים של ההורים הטריים.

הייעוד שלי הוא לבצע את הברית ללא כאב ובאופן העדין ביותר האפשרי עבור התינוק, ככל שהרפואה מאפשרת, ובכל זאת, לשמור על משמעות הטקס היהודית עבור בני במשפחה.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmailfacebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail